Привіт!
Я — робот Воллі

Підберу вигідні кредити за 1 хвилину

Сума кредиту

Термін

3

30

Ви повертаєте:

грн

грн

Дата повернення:

Критерії
отримання позики

Вік

Позика доступна клієнтам
від 18 до 70 років

Робота

Працевлаштування не
обов'язкове

Паспорт

Для отримання кредиту
потрібне громадянство України

Як отримати позику?

Заповніть
анкету

Оберіть кредитну
пропозицію

Заберіть
гроші

Онлайн позика на карту

Онлайн позика на карту – чудовий спосіб отримання грошей у будь-який час доби. Під час оформлення достатньо вказати дані паспорта. Рішення ухвалюють за лічені хвилини, а гроші автоматично відправлять на картку заявника.

Зміст:

  1. Алгоритм вибору кредитора
  2. Хто може отримати позику
  3. Регулювання ринку мікрокредитування
  4. Умови кредитування
  5. Алгоритм розрахунку платежу
  6. Як видають гроші

Алгоритм вибору кредитора

Якщо потрібна велика позика на тривалий термін, слід звертатися в банк. Тут також видають цільові кредити на купівлю нерухомості та автотранспорту. Придбане майно переходить у заставу банку.

Банківські служби завжди ретельно перевіряють клієнтів, рівень їхнього фінансового рейтингу. До заявки обов’язково вимагають додати паспорт, а також офіційні документи, що підтверджують трудову зайнятість і наявність доходу. Якщо запитується велика сума грошей, додатково попросять надати поручителя або заставу (якесь ліквідне майно).

Мікрокредитори видають короткострокові кредити. Багато з них пропонують оформити позику онлайн. Для подачі заявки потрібен тільки паспорт, а наявність доходу і його величина вказуються за фактом, без документального підтвердження.

Стан кредитної історії не має значення. Усі процеси автоматизовані, що дає змогу МФО швидко обробляти заявки та перераховувати гроші за лічені хвилини.

Вибираючи кредитора, варто звернути увагу на:

  • мету кредитування;
  • пропоновану ставку відсотка;
  • граничний термін повернення;
  • максимально можливу величину позики;
  • наявність діючих промоакцій та їхні умови;
  • способи видачі грошей та їх повернення;
  • додаткові умови (які документи запитують, як оформляють угоду, терміни її укладення) і витрати (комісії, мита, страховки, оцінка);
  • зміст кредитного договору. Його текст буде на інтернет-порталі кредитора;
  • наслідки порушення умов кредитного договору;
  • якість сайту. Що більше інформації на ньому опубліковано, то краще.

Щоб прискорити процес відбору кредитної організації, можна скористатися спеціалізованим майданчиком. Наприклад, у нас представлені кредитори, які пройшли перевірку нашими користувачами і отримали позитивні відгуки. Щоб ще більше звузити пошук, можна скористатися пошуковим фільтром.

Хто може отримати позику

Кожен кредитор встановлює власні правила видачі позик і, відповідно, критерії відбору клієнтів. МФО, що працюють в Україні, мають право співпрацювати тільки з тими, хто:

  • досяг повноліття, тобто віку 18 років;
  • є громадянином країни;
  • має реєстрацію на її території (тимчасову або постійну).

Різниця у вимогах полягає у верхній межі вікового цензу. Для когось важливо, щоб клієнту було не більше 65 років, хтось готовий збільшити цей ліміт до 75 років.

Усі компанії видають мікропозики без урахування соціального статусу, складу сім’ї, наявності або відсутності офіційного доходу, а також його величини. МФО схвалюють заявки, зокрема, від:

  • пенсіонерів;
  • студентів;
  • осіб, які мають інвалідність;
  • тимчасово безробітних;
  • тих, хто перебуває в декретній відпустці;
  • індивідуальних підприємців і самозайнятих.

Регулювання ринку мікрокредитування

Ринок мікрокредитування, включно з операціями, що здійснюються через інтернет, регулюється законодавством. За діяльністю МФО пильно спостерігає НБУ. Саме його фахівці оновлюють відповідні реєстри. Виключення з такого списку означає заборону на ведення кредитної діяльності та блокування сайту.

У законі прописано і порядок однозначної ідентифікації особи заявника та його електронного підпису при віддаленому способі оформлення позики (через інтернет). Саме для захисту клієнтів МФО використовують одноразові паролі, що надходять у СМС, і верифікацію банківських карт. У результаті кредитний договір, укладений онлайн, має реальну юридичну силу, а його умов мають дотримуватися обидві сторони: і кредитор, і позичальник. Також для захисту прав клієнтів МФО в законі встановлено низку обмежень.

Умови кредитування

Термін за мікропозиками варіюється в межах 1-30 днів. Є й більш тривалі програми, що дозволяють кредитуватися на 30-180 днів (до 365 діб).

Величина кредиту безпосередньо співвідноситься з його терміном: мінімальні суми (до 5000 гривень) видають не більше ніж на 30-60 днів, а великі (до 30 000 гривень) надають на півроку-рік. Перші погашають наприкінці терміну кредитування одним платежем, другі – частинами: щотижня або щомісяця, з частковим достроковим погашенням або без нього.

Для залучення нових клієнтів деякі компанії видають позики під 0,01%. На таких умовах можна отримати до 15000 грн на 7-15 днів. Інші МФО, щоб утримати постійних клієнтів, пропонують їм нижчі ставки і триваліші терміни.

Основні причини відхилення заявки

У мікрокредиторів дуже високий відсоток схвалень: до 95-97%. Основна причина відмови – невідповідність заявника встановленим вимогам. Робот одразу відхиляє заявки, що надходять від неповнолітніх та іноземців. Він перевіряє, чи є дійсним паспорт. Документ слід вчасно оновлювати.

Згідно із законом людина не може мати більше 1 чинної мікропозики в 1-й МФО. Отже, подібні заявки відхиляють. Деякі компанії встановлюють часовий мораторій на повторні звернення, наприклад, 1 тиждень і 1 місяць.

Є проблема з помилками, допущеними заявниками під час заповнення анкети. Має значення і невідповідність відомостей, що містяться у відкритих базах даних офіційних відомств, тому, що надруковано в паспорті.

Алгоритм розрахунку платежу

Для нарахування відсотків МФО застосовують формулу простих відсотків. Вони множать отриману клієнтом суму на денну ставку і на кількість днів користування кредитом. Процентну ставку приводять до виду десяткового дробу шляхом ділення на 100%. Перший і останній день кредитування також враховуються в розрахунках.

Якщо видано 10000 гривень під 0,7% на добу на 10 днів, то буде нараховано:

10000 х (0,7 / 100%) х 10 = 700 гривень.

Разом до розрахункової дати слід виплатити основну суму боргу (10000 гривень) і нараховані відсотки (700 гривень), тобто всього 10700 гривень.

Як видають гроші

Мікропозики надаються готівкою або переказом на рахунок банківської картки чи електронного гаманця. Перший варіант використовується дедалі рідше, оскільки безготівкові транзакції проходять швидше і не залежать від часу роботи менеджерів МФО або їхніх партнерів.

Якщо цікавить саме готівка, заздалегідь уточніть, чи пропонує такий спосіб отримання грошей обраний кредитор, де знаходиться найближчий пункт видачі, графік його роботи.

Позика на картку надійде протягом декількох хвилин. Переказ здійснюється тільки на картки, випущені українськими банками. Зазвичай рахунок поповнюється протягом декількох хвилин, але через особливості організації роботи банківської системи можливі затримки до 1-3 діб. Для розрахунків використовується тільки гривня.

Що буде, якщо не погасити позику вчасно

Можливі наслідки порушення термінів повернення позики кожна компанія прописує в окремому пункті кредитного договору. Стандартно відразу починається нарахування пені в перший день, що йде після розрахункової дати. Як базу для нарахувань використовують і суму позики, і відсотки. Можливе нарахування штрафів і збільшення ставки відсотка.

МФО повідомляють боржників про те, що пропущено контрольний термін, надсилаючи їм СМС-повідомлення та електронні листи. За відсутності платежу протягом кількох днів після дати розрахунку клієнту телефонують менеджери. Їм необхідно уточнити, чому сталася затримка, коли надійде оплата.

Далі, якщо досягнутих домовленостей не дотримуються, керівництво вирішуватиме, як бути: звернутися до суду або продати право вимоги за проблемним активом колекторському агентству. Перший варіант не дуже популярний. До нього вдаються тоді, коли висока ймовірність отримання боргу завдяки постійним джерелам доходу боржника (його пенсії, офіційній зарплаті) або ліквідному майну (автотранспорту, земельним ділянкам, накопиченням на банківських рахунках).

Ще однією перешкодою для звернення до суду є те, що кредитування здійснюється по всій країні, а позовну заяву потрібно подавати за адресою реєстрації відповідача. Якщо компанія в цьому районі не має представника і їй не хочеться наймати його, зокрема, через високу вартість юридичних послуг, а сума боргу відносно невелика, ідея передати борг колекторам є більш розумним і, як наслідок, більш популярним варіантом.

Право на реалізацію боргу третім особам фіксується в кредитному договорі, тобто позичальник, коли підписував цей документ, дав згоду на таку угоду. Діяльність колекторських агентств регулюється законом. Однак колектори часто ігнорують ліміти на допустиму кількість звернень, зокрема телефоном та особисто, а також на дозволений час здійснення дзвінків і візитів. У своїй діяльності вони нерідко звертаються до людей із близького оточення боржника: колег, родичів, сусідів. При цьому нерідко використовують прийоми психологічного тиску.

Попри те, що борги колектори викуповують зі значним дисконтом, вони намагаються домогтися від позичальника повного розрахунку, включно з відсотками і штрафами. Колекторські агентства також мають право звернутися до суду, але вважають за краще працювати з боржником безпосередньо до повного задоволення своїх вимог.

Законний спосіб продовжити термін кредитування

Якщо позичальник розуміє, що не в змозі вчасно розрахуватися з мікрофінансовою організацією, він може скористатися пролонгацією, тобто офіційно продовжити термін дії кредитного договору. Така опція передбачена лише у деяких МФО, але багато хто готовий піти назустріч клієнтам, які потрапили у скрутну ситуацію.

Відповідну заяву подають заздалегідь, за 2-3 дні до контрольної дати. Після цього вже починається прострочення. Іноді просять надати докази необхідності надання такої пільги (довідки, лікарняні листи). Звернення складають у простій письмовій формі та надсилають на електронну пошту організації. Послуга може бути платною. Перш ніж її активувати, слід сплатити всі нараховані відсотки.

У деяких компаніях, якщо платіж прострочений, пролонгація запускається автоматично в день, наступний за розрахунковим. Тоді плату за цю послугу спишуть з рахунку клієнта в безакцептному порядку, тобто без відома або окремого дозволу боржника.

Завдяки пролонгації:

  • зберігаються початкові умови кредитування, зокрема, розмір процентної ставки;
  • виключається можливість нарахування пені та призначення штрафів;
  • попереджається падіння кредитного рейтингу як у базі даних БКІ, так і в реєстрі МФО, що дасть змогу надалі безперешкодно користуватися преференціями постійного клієнта.

За законом за 1 кредитним договором можна запросити пролонгацію 5 разів. Але МФО можуть встановити власні обмеження як за кількістю активації опції, так і за її тривалістю. Зазвичай термін кредитування збільшують на 7-30 днів.